poniedziałek, 31 października 2011

Dług

Zemsta ma swoją cenę

- Raczej na faktach , przynajmniej wszystko na to wskazuję - powiedziałam wychodząc z kina . Panie Madden , dałam się nabrać jak dziecko . Jednak jest to historia , w którą trudno nie uwierzyć .

Trójka agentów Mossadu , bohaterów Izraela , nosi w sobie brzemię kłamstwa . Widzą , że honory należą im się niesłusznie . Są już jednak za bardzo zaplątani w swoją historię , żeby teraz dać się zdemaskować . Stracili by wszystko . Kiedy urealnia się szansa , że prawda wyjdzie na jaw , w panice wracają do czasów , kiedy wszystko się zaczęło . Historia dzieje się na dwóch poziomach - teraźniejszym i przeszłym .

Mimo tego co się może wydawać nie jest to kino akcji . Jest to za to film o strachu . Najpierw strachu o własne życie , próbujących schwytać i przetrzymujących zbrodniarza wojennego bohaterach , potem o strachu w własną godność . Przeplatana mocno uczuciową historią o miłości , która nie przebija się nachalnie na pierwszy plan , ale wzrusza . 

Film ma w sobie to , czego oczekuję od kina - że wychodząc z seansu myślę o filmie jeszcze długo . Piękne jest też to , że bohaterowie wybierają prawdę . Jakąkolwiek cenę za prawdę nie przyjdzie im zapłacić . 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz